:
كمينه:۲°
بیشینه:۱۳°
به‌روز شده در: ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
سخنگوی ثبت احوال تاکید کرد:
سخنگوی سازمان ثبت احوال با اشاره به بحث مشکل در تامین بدنه کارت‌های ملی که خارجی بود، گفت: خوشبختانه موفق شدیم بدنه کارت ملی هوشمند را داخلی سازی کنیم و تا آبان ماه کارت‌های داخلی وارد بازار می‌شود
کد خبر: ۱۱۸۸۸۲
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
اقتصاد گردان -  سیف‌الله ابوترابی با اشاره به بحث عدم تامین بدنه کارت های ملی به دلیل وارداتی بودن گفت: با مطرح شدن بحث تحریم‌ها و بنا بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از کالای داخلی تصمیم بر آن شد که به سمت تولید داخلی برویم که خوشبختانه موفق شدیم بدنه کارت ملی هوشمند را داخلی سازی کنیم زیرا قبلا این بدنه‌ها وارداتی بود.

وی با بیان اینکه‌ داخلی سازی بدنه کارت ملی هوشمند تاثیری در روند ثبت‌نام و صدور کارت ملی ندارد، اظهار داشت: کسانی که هنوز موفق به دریافت کارت ملی هوشمندشان نشده‌اند می‌توانند طبق روال گذشته با مراجعه به سایت و پیش ثبت نام و سپس تکمیل ثبت‌نام در دفاتر پست و پیشخوان نسبت به ثبت‌نام و دریافت کارت ملی هوشمندشان اقدام کنند.

سخنگوی سازمان ثبت‌ احوال افزود: کارت‌های داخلی در مرحله تست نهایی بوده و تا آبان ماه سال جاری وارد بازار می شود. این کارت‌ها از نظر کیفیت و ظاهر تفاوتی با کارت‌های وارداتی ندارد. همچنین تغییری در هزینه ثبت‌نام ایجاد نخواهد شد و شهروندان نگران این موضوع نباشند. از طرفی شهروندانی که برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت‌نام کرده‌اند با ورود این کارت‌ها از آبان‌ماه موفق به اخذ آن خواهند شد.

ابوترابی در پایان صحبت‌هایش به اعتبار کارت‌های قدیمی اشاره کرد وگفت: کارت قدیمی پانچ شده فاقد اعتبار بوده و کارت‌های هوشمند، جایگزین آنها برای هرگونه فعالیتی هستند.
نام:
ایمیل:
* نظر: