:
كمينه:۴°
بیشینه:۸°
به‌روز شده در: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۰:۲۸
مدیرکل راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: با قطعیت نمی‌توان در مورد علت لغزندگی برخی نقاط در محور کرج – چالوس نظر داد.
کد خبر: ۱۱۶۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۶ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۱
اقتصادگردان- عباس صفری اظهار کرد: علت‌یابی برای لغزش خودروها در برخی از نقاط جاده چالوس کار ساده‌ای نیست.

وی ادامه داد: به عنوان یک کارشناس نه به طور قطع می‌توانم بگویم علت لغزش خودروها در این محور ریختن گازوئیل است و نه جنس آسفالت؛ چون بدون شک در این امر عوامل دیگری نیز دخیل هستند.

وی ابراز کرد: بدون شک سرعت راننده، نوع خودرو، شرایط جوی در زمان وقوع حوادث و بسیاری عوامل دیگر را باید در بررسی این جریان لحاظ کرد.

وی افزود: وظیفه اداره‌کل راهداری ایمن‌سازی نقاط حادثه‌خیز در محورهای مواصلاتی استان است و این مساله صرفا به جاده چالوس محدود نیست.

این مسئول توضیح داد: به هر حال  معاونت راهداری وظیفه دارد فارغ از هر دلیلی برای لغزش خودروها نسبت به ایمن سازی  نقاط حادثه‌خیز و مدیریت سرعت در محور کرج – چالوس اقدام کند.

صفری  اضافه‌کرد: هنوز هیچ گزارشی مستندی از پلیس راه مبنی بر این‌که در نقاطی از محور کرج – چالوس لغزندگی وجود دارد به دست ما نرسیده است.

وی اظهار کرد: باید گزارش مستندی در خصوص تعداد تصادفات، نقاطی که بیشترین تصادفات را داشته و فراوانی خودروهایی که درگیر لغزندگی شده‌اند، شرایط جوی در زمان وقوع حوادث و سایر جزئیات از طریق پلیس راه ارسال شود تا بتوان به طور کارشناسی در این مورد تصمیم گرفت.

مدیرکل راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای البرز گفت: بدون شک در بررسی این مساله استناد به چند نمونه فایل تصویری کافی نیست و باید با دقت جزئیات بررسی شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: