:
كمينه:-۲°
بیشینه:۸°
به‌روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴
ربیعی در حاشیه جلسه دولت:
وزیر رفاه، کار و تعاون اجتماعی اعلام کرد که 80 درصد از اقشار آسیب‌پذیر برنامه حمایت غذایی ر دریافت کرده‌اند.
کد خبر: ۱۱۵۶۹۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۹
اقتصادگردانعلی ربیعی در حاشیه جلسه هیات دولت امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: فکر می‌کنم 80 درصد از اقشار آسیب‌پذیر برنامه حمایت غذایی را دریافت کرده‌اند، برنامه حمایت غذایی از اقشار آسیب‌پذیر هر ماه ادامه دارد، مثل غذارسانی به کودکان روستاهای محروم و مرزی ؛ این کار همیشگی است و تعطیل‌بردار نیست.

وی ادامه داد: امروز در جلسه هیات دولت نرسیدیم تا در مورد تبصره 14 بحث کنیم. تقریبا یکی از مهم‌ترین موضوعات این تبصره بحث حمایت غذایی است، موضوع دیگر بیمه زنان سرپرست خانوار است و در مورد افزایش مستمری مددجویان صحبت می‌کنیم. امسال می‌خواهیم حدود یک میلیون نفر را به این پوشش اضافه کنیم، بخشی از موضوع تبصره 14 به بیمه‌های اجتماعی باز می‌گردد.

ربیعی یادآور شد که  قرار است یکشنبه هفته آتی  موضوع تبصره 14 در دستور کار دولت قرار گیرد.

وی با اشاره به بحث کارورزی در دانشگاه‌ها، گفت: ما به همه کارفرماها این توصیه را می‌کنیم تا از فرصت کارورزی استفاده کنند. در سامانه فنی و حرفه‌ای چه متقاضی و چه پذیرنده کارآموز می‌توانند خود را ثبت کنند تا یک سال از فرصت ارائه شده استفاده کنند.

ربیعی در پایان گفت: در مجلس بحثی مطرح شده که همکاری برای پرورش کارآموزان میان سازمان فنی و حرفه‌ای، دانشگاه‌ها و دولت صورت بگیرد. من پیشنهاد دقیقش را به آقای جهانگیری داده‌ام و امیدوارم به شکل نظام‌مندی این هماهنگی‌ها را انجام دهیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: