:
كمينه:۲۰°
بیشینه:۳۰°
به‌روز شده در: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
بهای معاملات آتی سنگ آهن چین در پی کاهش بهای فولاد و افزایش موجودی این ماده خام فولادسازی در بنادر این کشور، روز دوشنبه سقوط کرد.
کد خبر: ۱۱۵۱۴۳
تاریخ انتشار: ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۹
اقتصادگردانبه نقل از رویترز، آمار شرکت مشاوره "مای استیل" نشان داد سنگ آهن دپو شده در بنادر بزرگ چین روز جمعه به ۱۶۱.۹۸ میلیون تن رسید که ۱.۴ میلیون تن بالاتر از هفته پیش از آن بود. میزان ذخایر سنگ آهن امسال ۹ درصد رشد کرده است.

یک معامله گر مقیم شانگهای گفت: برخی از شهرها در استانهای هیبی و جیانگ سو، محدودیت‌های تولید صنعتی را به منظور مقابله با مه دود وضع کرده اند و این مسئله بر خروجی سنگ آهن از بنادر چین تاثیر گذاشته است. محدودیت‌های تولید باعث شده است کارخانه های فولادسازی نتوانند محموله ها از بنادر را تحویل بگیرند.

بهای معاملات سنگ آهن برای تحویل در سپتامبر در بازار کالای دالیان ۰.۸ درصد کاهش یافت و به ۴۶۱ یوان (۷۲ دلار) در هر تن رسید.

به گفته معامله گران، کاهش بهای معاملات آتی ممکن است قیمت خرید پیشنهادی برای محموله های سنگ آهن فیزیکی را کاهش دهد.

طبق اعلام متال بولتن، سنگ آهن با عیار ۶۲ درصد برای تحویل به بندر کینگدائوی چین روز جمعه به ۶۶.۱۶ دلار در هر تن رسید که پایینترین قیمت در حدود یک هفته گذشته بود.

بهای معاملات آتی کک با ۱.۱ درصد کاهش به ۲۰۷۵.۴۰ یوان در هر تن رسید و زغال سنگ کک شو ۰.۴ درصد رشد کرد و به ۱۲۵۹ یوان در هر تن رسید.

قیمت پایین معاملات فولاد نیز بر قیمت سنگ آهن تاثیر منفی گذاشت. بهای معاملات میلگرد در بازار شانگهای با ۰.۶ درصد کاهش، به ۳۱۷۸ یوان در هر تن رسید.

نام:
ایمیل:
* نظر: