:
كمينه:-۱°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۸
دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت: خودروسازان باید خروج امریکا از برجام را به فال نیک گرفته و روند تولید خودروهای ملی را تسریع کنند.
کد خبر: ۱۱۴۰۵۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۶
اقتصادگردان- آرش محبی‌نژاد اظهار کرد: خوشبختانه در چند سال‌ اخیر به موازات همکاری با خودروسازان مطرح جهان، موضوع طراحی و تولید پلتفرم‌های ملی نیز از سوی صنعت خودرو پیگیری شده است. او با بیان اینکه دو خودروساز بزرگ هم‌اکنون مشغول طراحی و توسعه پلتفرم‌های ملی خود هستند، خاطرنشان کرد: در این شرایط با توجه به‌ آنکه امریکا از برجام خارج شده خودروسازان باید این موضوع را به فرصتی برای تسریع در روند طراحی و تولید خودروهای ملی تبدیل کنند.

دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی ادامه داد: البته با توجه به تاکیدات و مواضع کشورهای اروپایی به همراه چین و روسیه در زمینه لزوم حفظ برجام، تحریم‌های احتمالی امریکا در آینده مشکل خاصی برای صنعت خودرو ایجاد نخواهد کرد، زیرا کشورهای اروپایی، روسیه و چین به این تحریم‌ها نمی‌پیوندند. او افزود: از آن سو نیز صنعت خودرو ما ارتباطی با صنعت خودرو امریکا نداشته است که بخواهد از تحریم‌های احتمالی امریکا متاثر شود بنابراین نگرانی از این جنبه برای صنعت خودرو وجود ندارد. محبی‌نژاد در ادامه با بیان اینکه با این حال مواضع امریکا ضرورت خودکفا شدن صنعت خودرو را مجددا به ما یادآوری کرد، تصریح کرد: در این شرایط از دو خودروساز بزرگ انتظار می‌رود در کنار ادامه همکاری با خودروسازان مطرح جهان، طراحی و تولید پلتفرم‌ها و خودروهای ملی را با سرعت بیشتری پیگیری کنند.

او همچنین اظهار کرد: امیدواریم با اقدام خودروسازان در یکی، دو سال ‌آینده شاهد عرضه خودروهای جدید ملی به بازار باشیم. در این زمینه وزارت صنعت، معدن و تجارت باید با ارائه مشوق‌های لازم از جمله تخصیص ۳۲هزار میلیارد تومان تسهیلات وعده داده شده برای نوسازی و بهسازی واحدهای صنعتی، شرایط را برای ارتقای صنعت قطعه‌سازی و خودروسازی فراهم کند.

نام:
ایمیل:
* نظر: