:
كمينه:-۲°
بیشینه:۸°
به‌روز شده در: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۴
وزیر نیرو که به دعوت همتایان آلمانی خود برای مذاکره پیرامون گسترش همکاری‌ها به این کشور سفر کرده است، در نخستین روز سفر خود ضمن شرکت در افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی آب و فاضلاب مونیخ (IFAT) با وزیر محیط زیست آلمان نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر: ۱۱۴۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۹
اقتصادگردان- رضا اردکانیان که به دعوت وزیر محیط زیست و همچنین وزیر امور اقتصادی و انرژی جمهوری فدرال آلمان به این کشور سفر کرده است در دیدار با سونیا شولتسه وزیر محیط زیست، حفاظت از طبیعت و ایمنی هسته‌یی آلمان بر گسترش همکاری‌های حوزه آب و محیط زیست دو کشور تاکید کرد.

در این نشست وزرای دو کشور ضمن مرور همکاری‌های زیست محیطی، خواستار تهیه نقشه راه و تعیین استراتژی‌های همکاری ایران و آلمان در زمینه آب‌های مرزی و پروژ‌ه‌های مدیریت بخش آب از جمله در حوزه تصفیه فاضلاب شدند.

اردکانیان با اشاره به وجود آب‌های مشترک ایران با کشورهای افغانستان و عراق خواستار انتقال تجربیات طرف آلمانی در جهت پیشبرد پروژه‌های ایران با دو کشور همسایه خود در بخش رودخانه هیرمند و اروندرود شد.  وزیر نیرو تاکید کرد: تاسیس یک سازوکار منطقه‌یی برای تحقق این هدف راهگشا خواهد بود. وی با اشاره به اجرای برنامه مدیریت یکپارچه منابع آبی از سوی طرف آلمانی در بخش‌هایی از کشور ایران همچون حوضه آبریز زاینده‌رود گفت: از اسفندماه سال گذشته با تشکیل کارگروه سازگاری با کم آبی در کشور در پی آن هستیم تا دید یکپارچه به منابع آبی داشته باشیم که امیدواریم کشور آلمان نیز در پروژه‌های این بخش همچنان حضوری فعالانه داشته باشد.  وزیر محیط زیست آلمان نیز در این نشست بحران آب را معضل جهانی دانست و افزود: برای برون‌رفت از این مشکل نیازمند همکاری وسیع در سطح منطقه‌یی و جهانی هستیم.  رضا اردکانیان در ادامه سفر خود به آلمان با وزیر امور اقتصادی و انرژی جمهوری فدرال آلمان نیز مذاکراتی دوجانبه خواهد داشت.

نام:
ایمیل:
* نظر: