:
كمينه:۶°
بیشینه:۱۵°
به‌روز شده در: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۹
جزئیات تردد رایگان برای ساکنان محدوده طرح ترافیک ۹۷ اعلام شد. به گزارش ایسنا در اطلاعیه شماره سه سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره امتیاز ویژه تردد رایگان برای ساکنان محدوده طرح ترافیک ۹۷ آمده است.
کد خبر: ۱۱۱۸۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۰
اقتصادگردان- به اطلاع عموم شهروندان تهرانی می‌رساند؛ در طرح ترافیک جدید برخلاف سنوات گذشته که اکثر ساکنان به علت محدودیت‌های ناشی از طرح ترافیک در طول هفته عملا امکان استفاده از خودرو شخصی خود را حتی برای تردد در خارج از محدوده طرح نداشتند؛ تسهیلات جدیدی برای ساکنان محدوده طرح ترافیک در نظر گرفته شده است. در سال ۱۳۹۷ ساکنان محدوده طرح مجازند به‌طور رایگان و بدون پرداخت هزینه در دو ساعت ابتدایی طرح از محدوده خارج شوند و در دو ساعات پایانی اجرای طرح به محل سکونت خود بازگردند.

بهره‌مندی از این امتیاز ویژه تنها در صورتی مجاز شناخته می‌شود که خودرو ساکنان محدوده طرح تا قبل از ساعت 8:30صبح فقط برای یک‌بار از محدوده خارج شود، همچنین برای عصر آن روز بعد از ساعت ۱۷ یک‌بار به محدوده طرح ترافیک وارد شود. بدیهی است ساکنان در صورت تردد در بین این دو ساعت، باید همانند دیگر شهروندان عوارض پرداخت کنند.

ضمنا با توجه به اینکه طرح ترافیک جدید قرار است در دو فاز اجرا شود و در سال جاری صرفا اجرا در محدوده طرح ترافیک تصویب شده و هنوز اجرای طرح جدید در محدوده زوج و فرد مورد تصویب شورای حمل و نقل و ترافیک تهران قرار نگرفته است، شهروندان محترم باید در خروج و ورود به محدوده طرح ترافیک، مقررات محدوده زوج و فرد را مراعات کنند. بدیهی است در صورت تصویب فاز دوم در شورای ترافیک تهران، شرایط جدید در محدوده زوج و فرد از سال ۱۳۹۸ اجرا خواهد شد. متقاضیان استفاده از امتیاز سکونت در طرح پس از آنکه همانند دیگر شهروندان مشخصات شخصی و اطلاعات خودرو خود را در سامانه my.tehran. ir ثبت کردند، نشانی محل سکونت خود را نیز در این سامانه وارد می‌کنند. سپس برای تایید مدارک سکونتی خود باید با در دست داشتن سند مالکیت یا قرارداد اجاره‌ واحد مسکونی خود به دفاتر خدمات الکترونیک شهر مراجعه کنند.

متقاضیان باید عوارض نوسازی و پسماند را نیز پرداخت کرده باشند و تصویر فیش پرداخت یا رسید الکترونیکی آن را ارائه کنند. با توجه به اینکه برای طرح ترافیک جدید، دوربین‌های خروجی محدوده نیز نسبت به گذشته تکمیل و تقویت شده‌اند به شهروندان محترم توصیه می‌شود برای بهره‌مندی از امتیاز ویژه ساکنان حتما نشانی خود را در سامانه درج کنند و مدارک خود را در دفاتر خدمات الکترونیک شهر به تایید برسانند تا پس از بررسی و تایید سازمان حمل و نقل و ترافیک، امکان استفاده از این امتیاز را داشته باشند. امکان درج نشانی و ارائه مدارک برای بهره‌مندی از این امتیاز همانند ثبت‌نام ابتدایی در سامانه محدودیت زمانی ندارد و در هر زمانی از سال قبل از نخستین تردد با شرایط فوق‌الذکر می‌توان نشانی و مدارک را ثبت و ارائه کرد.در همین حال ‌مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک شهر تهران در خصوص جزئیات طرح ترافیک جدید توضیحاتی ارائه داد، گرچه برخی ابهامات این طرح همچنان تا زمان اجرا باقی است.

به گزارش مهر، مصطفی قنبرنژاد با اشاره به اینکه فرآیند مجوزهای طرح ترافیک سال ۹۷ فرآیند جدیدی بود و باید اطلاعات متفاوتی از متقاضیان ثبت می‌شد، گفت: بنابراین نیاز به برنامه جدیدی بود. در سنوات گذشته محل سکونت برای برخورداری از امتیاز طرح ترافیک تاثیرگذار بود که در سال ۹۷ به دلیل آنکه افراد ساکن محدوده طرح ترافیک یک خروج قبل از ساعت 8:30 و یک ورود بعد از ساعت ۵ بعدازظهر داشتند دیگر اطلاعات سکونت جز این اشخاص برای ما لازم نبود. وی با بیان اینکه در سال ۹۷ هیچ یک از افراد ثبت‌نام‌کننده تایید یا رد نمی‌شوند، گفت: کسانی که طرح هفتگی می‌خواهند باید بامداد روز جمعه به سایت مراجعه کرده و روزهای هفته آتی را رزرو کنند که برای این میزان رزرو باید ۱۸۰هزار تومان در کارت شهروندی‌شان اعتبار داشته باشد.

مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک شهر تهران با بیان اینکه طرح ترافیک با معاینه فنی برتر روزانه ۲۸ هزار تومان است، گفت: در ساعات غیرپیک این میزان به ۱۳هزار و ۴۰۰تومان کاهش پیدا می‌کند. اگر فردی به صورت هفتگی طرح ترافیک را رزرو کند و یک روز را استفاده نکند به دلیل اینکه سهمیه یک روز ما را کاهش داده حداقل اعتبار که ۱۳هزار و ۴۰۰ تومان است از حساب شهروندی‌اش کسر خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر: