:
كمينه:۳°
بیشینه:۱۱°
به‌روز شده در: ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
رییس سازمان بهزیستی گفت: ۵۰درصد اختلالات روان‌شناختی در کمتر از ۱۴ سالگی و ۷۵درصد از آن نیز در کمتر از ۲۴ سالگی آغاز می‌شود
کد خبر: ۱۱۱۶۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۲
اقتصاد گردان - انوشیروان محسنی‌بندپی در دومین جشنواره روانشناسی و مشاوره افزود: رشد بیکاری، خشونت و بی‌عدالتی از جمله عوامل زمینه‌ساز توسعه بیماری‌های روحی و روانی هستند، به‌همین دلیل باید همکاری‌های بین بخشی در حوزه سلامت روان بیش از گذشته انجام شود.

وی با اشاره به اینکه ۵۰درصد اختلالات روانشناختی زیر ۱۴ سالگی آغاز می‌شود، گفت: همچنین ۷۵درصد اختلالات روانشناختی نیز زیر ۲۴سالگی آغاز می‌شود به همین دلیل توجه به عوامل اجتماعی پیش از تولد تا دوران سالمندی مورد تاکید است؛ چراکه ۲۵درصد افراد جامعه به نوعی با اختلالات روانی دست به گریبان هستند.

رییس سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه براساس اعلام سازمان جهانی بهداشت عدم رشد و تکامل یکپارچه در دوران کودکی، نابرابری و پایمال شدن حقوق شهروندی، عدم مهارت‌های زندگی و والدین دچار مخاطرات و مشکلات از جمله عوامل برهم زننده سلامت روان هستند، گفت: تغییرات محیطی، اجتماعی و اقلیمی تا ۷۵درصد تاثیرگذاری منفی بیشتری نسبت به عوامل وراثتی دارند.

وی تاکید کرد: تحقیقات نشان داده افرادی که درآمد پایین‌تری دارند و بیکار هستند، بیشتر در معرض اختلالات روحی و روانی قرار دارند.

محسنی‌بندپی با اشاره به اینکه ۳ میلیون سرپرست خانوار در کشور هستند که از لحاظ اقتصادی آسیب‌پذیرترند، گفت: این افراد بیشتر درمعرض آسیب‌های روحی قرار دارند.

رییس سازمان بهزیستی رشد بیکاری و بی‌عدالتی را عوامل ایجادکننده بیماری‌های روحی و روانی دانست و گفت: به دلیل کاهش میزان مخاطرات و مشکلات روانشناختی، خط مشاوره را در سال گذشته در دو استان تهران و تبریز دو برابر کردیم که البته تنها مشاوره تلفنی کافی نیست و باید افزایش پیدا کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: