:
كمينه:-۱°
بیشینه:۷°
به‌روز شده در: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۱
نمایندگان در نشست علنی دیروز (چهارشنبه، 22 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی با طرح اصلاح قانون بودجه سال 96 کل کشور که از سوی شورای نگهبان به کمیسیون برنامه و بودجه برای بررسی مجدد ارجاع شده بود، موافقت کردند.
کد خبر: ۱۱۱۶۷۲
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۱
اقتصاد گردان - بر این اساس، جزء 2 تبصره الحاقی موضوع بند (د) ماده واحده حذف شد. در این جزء آمده بود: معادل ریالی یکصد میلیون (100.000.000) دلار تا سقف سه‌هزار و پانصدمیلیارد (3.500.000.000.000) ریال از سر جمع اعتبارات ردیف‌های موضوع بند (الف) تبصره (4) قانون بودجه سال 1396 کل کشور کسر و از محل ردیف‌های هزینه‌یی تعیین شده، صرف بازسازی مدارس، درمانگاه‌ها و مجتمع‌های آبرسانی تخریب شده می‌شود.
 این اعتبار علاوه بر اعتباراتی است که تاکنون از سایر منابع، تعهد، تامین و پرداخت شده است. همچنین با موافقت نمایندگان مجلس، جزء 4 تبصره الحاقی موضوع بند (د) ماده واحده حذف شد. در این جزء آمده بود: معادل ریالی دویست‌میلیون (200.000.000) دلار تا سقف هفت‌هزار میلیارد (7.000.000.000.000) ریال از منابع صندوق توسعه ملی برداشت و به سقف بودجه کل کشور اضافه می‌شود و منابع حاصل به تدریج و تا پایان سال از محل ردیف‌های تعیین شده با اولویت به پرداخت یارانه سود تسهیلات مسکن موضوع جزء (3) و اشتغال موضوع جزء (1) این تبصره، یارانه تولید واحدهای تولیدی، صنعتی، کشاورزی، خدماتی و صنفی، امهال دوساله تسهیلات قبلی پرداخت شده و یارانه سود تسهیلات جهت بازسازی و بهسازی واحدهای آسیب‌دیده تجاری، تولیدی، خدماتی و معدنی موضوع بند (4) ماده واحده «قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب‌دیده بر اثر حوادث غیرمترقبه مصوب 19/3/1392» اختصاص می‌یابد. با توافق نمانیدگان مجلس جزء 6 تبصره الحاقی موضوع بند (د) ماده واحده نیز حذف شد.
در این جزء آمده بود: قیمت برق مصرفی خانوارهای شهری و روستایی زلزله‌زده برای مصارف خانگی تا پایان سال جاری پنجاه‌درصد کاهش می‌یابد. وزارت نیرو مکلف است، نسبت به اصلاح بودجه شرکت‌های مادرتخصصی برق و شرکت توزیع نیرو و برق استان کرمانشاه و سایر استان‌ها به نحوی اقدام کند که هزینه ناشی از اجرای آن به شرکت توزیع نیرو و برق استان کرمانشاه تحمیل نشود. جزء 7 تبصره الحاقی موضوع بند (د) ماده واحده از دیگر حذفیات بودجه 97 است. در این جزء آمده بود: وزارتخانه‌های نفت و نیرو مکلفند جهت تامین هزینه‌های بازسازی تاسیسات آسیب‌دیده گاز، آب و فاضلاب و برق مناطق زلزله‌زده، نسبت به اصلاح بودجه شرکت‌های مادرتخصصی تابعه ذی‌ربط و شرکت‌های استانی مربوطه اقدام کنند به نحوی که هزینه‌های بازسازی این تاسیسات فقط به شرکت‌های استانی کرمانشاه تحمیل نشود.

اختیارات مجمع عمومی شرکت‌های مذکور در این خصوص به وزرا تفویض می‌شود. بند الحاقی به ماده واحده حذف شد. در این بند الحاقی آمده بود: در ذیل جدول شماره 1 تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 95 کل کشور عبارت «افزایش سرمایه بانک مسکن حداکثر یک‌صدهزار میلیارد ریال است» اضافه و عبارت «بخشودگی سود تسهیلات» بعد از عبارت «بانک مسکن» در جدول مربوطه اضافه شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: