:
كمينه:۵°
بیشینه:۱۳°
به‌روز شده در: ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۰
«برت کینگ» آینده پژوه بانکی
«برت کینگ» نویسنده و آینده پژوه بانکداری الکترونیک مهم ترین فرصت شغلی آینده در بانک ها را مربوط به حوزه فناوری اطلاعات عنوان کرد و گفت: بانک ها به کارشناسان علوم رفتاری نیز نیاز خواهند داشت
کد خبر: ۱۱۰۰۱۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۰
اقتصاد گردان - «برت کینگ» در گفتگو با ایبِنا درباره اینکه فرصت های شغلی آینده در بانک ها با توجه به رشد فزاینده استفاده از فناوری اطلاعات و ورود فین تک ها به ارائه خدمات چه هستند، گفت: مهم ترین مشاغلی که بانک ها در آینده به آنها نیاز دارند به حوزه فناوری اطلاعات مربوط می شود.

وی افزود: در گذشته بانک ها نیاز به مشاغلی مانند متخصصان امور بانکی و بازاریابان داشتند اما در آینده این مشاغل به مانند گذشته مورد نیاز آنها نخواهد بود؛ در عوض بانک ها نیاز به سرمایه گذاری برای تربیت نیروی انسانی در مهارت های جدید دارند.

این آینده پژوه بانکی اظهارداشت: بانک ها در آینده به طور مشخص به متخصصان حوزه فناوری اطلاعات، «یادگیری ماشین» (Machine Learning)، افرادی با قابلیت استفاده از هوش مصنوعی دارند.

کینگ ادامه داد: البته بانک ها نیاز دارند تا متخصصان علوم رفتاری را نیز استخدام کنند تا این افراد با استفاده از رفتار مشتریان، خدمات مورد نیاز آنها را پیش بینی کنند. این کارشناس بانکداری الکترونیک تریح کرد: همچنین بانک ها به افرادی نیاز دارند تا بتوانند اپلیکیشن های موبایلی را طراحی و به روز رسانی کنند. وی توضیح داد: در حال حاضر شعب بانک ها از نظر پراکندگی جغرافیایی تاسیس و فعالیت می کنند اما در آینده نزدیک اجتماعات دیجیتالی شکل خواهد گرفت.
نام:
ایمیل:
* نظر: