:
كمينه:-۱°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۶
استاد تاريخ عقايد اقتصادي در سن 77 سالگي از ميان ما رفت
استاد صاحب نام اقتصاد در دانشگاه شهيد بهشتي، كه سال ها درس تاريخ عقايد اقتصادي، اقتصاد كلان و ساير دروس را تدريس مي كرد و علاقه و عشق وافري به مفاهيم و ادبيات اقتصادي داشت، از ميان ما رفت و دانشجويان و علاقه مندان خود را داغدار كرد
کد خبر: ۱۰۸۷۴۷
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲
اقتصاد گردان - فریدون تفضلی اقتصاددان و استاد برجسته دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی در سن 77 سالگی درگذشت.
 امروز فریدون تفضلی اقتصاددان برجسته ایرانی و استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی در کانادا دار فانی را وداع گفت.

تفضلی، متولد ۱۳۱۹، یکی از اقتصاددانان برجسته ایران است. او از سال ۱۳۴۹ مدرس دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی بوده و در سال ۱۳۵۶ به رتبه استادی رسید. دکتر تفضلی دوره کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای اقتصاد را از آمریکا دریافت کرده و گفته می‌شود یکی از شاگردان میلتون فریدمن، اقتصاددان برجسته و بنیان‌گذار مکتب پول‌گرایی بوده است.

مرحوم تفضلی برای اغلب دانشجویان و خوانندگان کتاب‌های اقتصادی، با کتاب تاریخ عقاید اقتصادی شناخته می‌شود اما وی علاوه بر این کتاب، کتاب‌های اقتصاد کلان: نظریه‌ها و سیاست‌های اقتصادی، «انقلاب کینزی از دیدگاه رشد و توسعه اقتصادی» و «تورم و تورم بسیار شدید و چند نمونه تاریخی» را تالیف کرده است.

همچنین کتاب‌های راز سرمایه، مبانی علم اقتصاد برای مدیریت بازرگانی نوشته دیوید باروز و جان اسمیتین، اندیشه‌های اقتصادی لودویگ فون میزس، اندیشه‌های اقتصادی میلتون فریدمن، سرمایه داری، کمونیسم و همزیستی، اندیشه‌های سیاسی و اقتصادی فریدریش فون هایک توسط وی ترجمه شده است.

کانون دانش آموختگان اقتصاد دانشگاه شهیدبهشتی در این باره اعلام کرد: مطلع شدیم‌ متاسفانه استاد گرامی جناب آقای دکتر فریدون تفضلی عضو هیات علمی وقت دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهیدبهشتی به رحمت‌خدا رفته اند.

مراسم ختم در روز جمعه، ۱۱ اسفند ساعت ۴ تا ۵ و نیم عصر . ۱۶ الی ۱۷:۳۰ . در محل مسجد جامع شهرک غرب برگزار می شود. اطلاعات تکمیلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

 درگذشت این استاد برجسته اقتصاد را به خانواده ایشان و جامعه علمی کشور، انجمن اقتصاد دانان ايران، كانون دانش آموختگان اقتصاد و دانشجويان ايشان تسلیت می‌گویيم.
نام:
ایمیل:
* نظر: