:
كمينه:-۱°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۶
«دوشنبه سیاه» بورس وال استریت با ورود رئيس جديد فدرال رزرو
«جروم پاول» زمام امور فدرال رزرو را بطور رسمی در دست گرفت؛ اما ورود او به میز ریاست با «دوشنبه سیاه» بورس وال استریت مصادف شد. بازارهاي سهام جهان به خاطر ثبات نرخ بهره در آمريكا و تحولات اقتصادي آمريكا سقوط كرده و قيمت طلا در بازار جهاني افزايش يافته است اما عده اي ديگر اين سقوط قيمت سهام را موقتي مي دانند و معتقدند كه شاخص هاي اقتصاد آمريكا در سال هاي اخير بهبود يافته است
کد خبر: ۱۰۸۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
اقتصاد گردان - از ساعاتی پیش بطور رسمی «جروم پاول» ریاست بزرگ ترین بانک مرکزی جهان، فدرال رزور را با ادای سوگند در دست گرفت. البته مراسم سوگند یاد کردن او همزمان با سقوط بورس آمریکا شد و به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی، دور از انتظار خواهد بود که «جروم پاول» به سقوط ارزش بورس وال استریت واکنش نشان دهد، مگر اینکه شرایط بورس وال استریت خیلی وخیم تر شود.


وی بعداز سوگند یاد کردن، به سلامت اقتصاد آمریکا تاکید کرد و گفت: امروز نرخ بیکاری پایین، اقتصاد در حال رشد و تورم پایین است؛ ضمن اینکه بوسیله تصمیمات خود بر روی سیاست پولی، تداوم رشد اقتصادی را پشتیبانی خواهیم کرد.

بر پایه این گزارش، پیش از این «جانیت یلین» ریاست فدرال رزرو را در دست داشت و به عنوان اولین زن آمریکایی است که چنین پُستی را تصاحب کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر: