:
كمينه:۱۹°
بیشینه:۳۵°
به‌روز شده در: ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۸
رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس اعلام کرد که صنایع دستی از مجوز برداشت یک و نیم میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای بهبود کسب و کار در مناطق روستایی، بهره‌مند خواهند شد.
کد خبر: ۱۰۷۴۳۰
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۰
اقتصادگردان_ علی وقف‌چی با اشاره به مصوبات مجلس در قالب طرح حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع دستی، گفت: از آنجا که این طرح مورد توجه و حمایت مجلس است، نمایندگان درصدد رفع ایرادات وارده از سوی شورای نگهبان برآمدند به همین دلیل به تازگی در صحن علنی به منظور حمایت، توسعه و ترویج صنایع دستی و تشویق و تکریم هنرمندان، پیشکسوتان و فعالان بخش صنایع دستی و فرش دستباف عنوان "صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی" به "صندوق توسعه صنایع دستی و فرش و احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی" اصلاح شد چراکه با اضافه شدن عبارت توسعه صنایع دستی و فرش، این طرح شفاف‌تر شده است.

نماینده مردم زنجان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیاز هنرمندان بیشتر بر توسعه صنایع دستی و فرش است، افزود: حمایت از فرش و صنایع دستی از ضرورت‌های امروز جامعه ایرانی است چراکه علاوه بر ایجاد اشتغال ارزآوری بالایی برای کشور به همراه دارد.

وقف‌چی بیان کرد: در این طرح وظایفی به دولت، صندوق کارآفرینی امید و سازمان میراث فرهنگی جهت حمایت و تامین مسائل مالی این صندوق محول شده است.

وی ادامه داد: علاوه برموارد فوق از صنایع دستی حمایت‌های دیگری نیز می‌شود که به‌عنوان نمونه می‌توان به اجرای قانون برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای بهبود کسب و کار و ایجاد اشتغال در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر اشاره کرد.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس ادامه داد: با جامع‌تر شدن این طرح شمولیت آن نیز بیشتر می‌شود در حالی در گذشته عناوین فرش و صنایع دستی در این طرح نبود./

منبع : خبرگزاری خانه ملت
نام:
ایمیل:
* نظر: