:
كمينه:۱۱°
بیشینه:۲۳°
به‌روز شده در: ۲۶ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۰
با وجود كاهش نرخ پايه حراج سكه به 1 ميليون و 174 هزار تومان
فاصله دلار مبادله اي وآزاد نيز به رقم 617 تومان رسيده است. روز شنبه 11 آذر 96 با وجود اعلام نرخ هر اونس جهاني به نرخ 1281 دلار كه نسبت به نرخ هاي هفته اخير كاهش داشته است، اما با افزايش نرخ ارز، دلار، یورو و پوند، قیمت سکه تمام بهار آزادی نيز در بازار تهران افزایش یافت و با ثبت نرخ دلار 4145 تومان، نرخ سكه طرح جديد به 1 ميليون و 388 هزار تومان رسيد و فاصله خود را با مرز 1.4 ميليون تومان كاهش داد
کد خبر: ۱۰۴۲۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۱
اقتصاد گردان - محسن شمشيري: صرافی‌های پایتخت هر دلار آمریکا را با ۷ تومان افزایش نسبت به پنج شنبه گذشته ۴ هزار و ۱۴۵ تومان می‌فروختند. همچنین هر یورو با ۱۰ تومان افزایش نسبت به پنج شنبه گذشته ۴ هزار و ۹۹۸ تومان و هر پوند انگلیس نیز با ۴۰ تومان رشد ۵ هزار و ۶۸۰ تومان معامله می‌شد. 


در شبكه بانكي نيز نرخ رسمی 31 ارز افزایش و 5 ارز کاهش یافته و بهای 3 ارز هم بدون تغییر درج شد. نرخ رسمی دلار با 12 ریال افزایش 3527.7 تومان، پوند با 19 ریال رشد 4751.6 تومان و یورو با 113 ریال رشد 4195.1 تومان ارزش‌گذاری شد. براين اساس فاصله دلار مبادله اي وآزاد نيز به رقم 617 تومان رسيده است. 
در بازار آزاد  نيز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی با ۹ هزار و ۳۰۰ تومان افزایش نسبت به پنج شنبه گذشته یک میلیون و ۳۸۷ هزار و ۸۰۰ تومان معامله می‌شد. بر اساس آمار، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با ۵ هزار تومان افزایش یک میلیون و ۳۴۱ هزار تومان داد و ستد شد.
همچنین در بازار آزاد قیمت هر قطعه سکه نیم بهار آزادی با یک هزار تومان کاهش نسبت به پنج شنبه گذشته ۶۸۶ هزار تومان و هر قطعه ربع بهار آزادی نیز با یک هزار و ۳۰۰ تومان رشد ۳۸۸ هزار تومان ارزش‌گذاری شده بود. سکه گرمی نیز با یک هزار تومان رشد نسبت به پنج شنبه گذشته ۲۶۲ هزار تومان معامله و هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۴۶۲ تومان افزایش ۱۲۹ هزار و ۷۰۰ تومان داد و ستد می‌شد.

كاهش نرخ پايه سكه بانك كارگشايي

شبكه بانكي تلاش دارد كه از طريق كاهش نرخ حراج سكه، روي بازار آزاد اثرگذاشته و نرخ بازار آزاد و حباب موجود در بازار را مهار كند. اما ظاهرا حراج سكه و نرخ 1 ميليون و 288 هزار تومان پايه آن، نتوانست نرخ را كاهش دهد و بعد از كاهش حدود 80 هزار تومان در روزهاي اول حراج، دوباره نرخ سكه در بازار آزاد افزايش يافته و به سمت 1 ميليون و 400 هزار تومان درحال حركت است. كارشناسان معتقدند كه به خاطر افزايش نرخ اونس جهاني و نرخ دلار در بازار آزاد، نرخ سكه نيز همچنان با حباب مواجه است. 
نرخ واقعي هر سكه طرح جديد در حال حاضر 1 ميليون و 250 هزار تومان است كه با نرخ 1 ميليون و 388 هزار تومان به معناي وجود 138 هزار تومان حباب است. 
براين اساس، رییس بانک کارگشایی از کاهش نرخ پایه سکه در حراج ديروز این بانک خبر داد و گفت: بانک مرکزی نرخ پایه سکه تمام را برای امروز یک میلیون و ۱۷۴ هزار تومان و نیم سکه را ۵۷۸ هزار تومان تعیین کرد.
مسعود سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار ایبِنا اعلام کرد: نرخ سکه تمام بهار آزادی در حراج اول و دوم  یک میلیون و ۲۸۸ هزار تومان و نیم بهار ۶۴۵ هزار تومان توسط بانک مرکزی تعیین شده بود.
وی  با تاکید بر اینکه، حراج  سکه تا اطلاع ثانوی در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه در بانک کارگشایی انجام  می شود، اظهارداشت: با توجه به ازدحام جمعیت و بالا بودن تعداد متقاضیان از امروز حراج به سالنی بزرگتر منتقل شده است.

فروش بیش از ۹۵۰۰ سکه در هفته نخست حراج بانک کارگشایی

رییس بانک کارگشایی اعلام کرد: در هفته نخست حراج سکه در بانک کارگشایی، بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ قطعه سکه تمام (طرح جدید) و نیم بهار آزادی فروخته شد. وی ادامه داد: هفته گذشته حراج در سه روز برگزار و مجموعا چهار هزار و ۹۱۰ سکه تمام بهار آزادی طرح جدید و چهار  هزار و ۶۴۰ نیم سکه بهار آزادی در ۲۱۹ رسید فروخته شد.
سلیمانی افزود: در روز نخست حراج، سکه ها در بسته های ۲۰ تایی عرضه شد اما در دو روز بعد با توجه به افزایش تعداد متقاضیان، بسته های ۵۰ و ۱۰۰ تایی را نیز آماده کردیم و در هفته جاری نیز سکه های تمام و نیم بهار آزادی در هر سه بسته عرضه می شود.
رییس بانک کارگشایی از متقاضیان خواست برای شرکت در این حراج حضوری، با در دست داشتن کارت ملی و کارت بانکی برای پرداخت، به سالن حراج بانک کارگشایی واقع در خیابان مولوی، روبروی میدان محمدیه مراجعه کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: