:
كمينه:۱۳°
بیشینه:۲۵°
به‌روز شده در: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۸
دیدار با معاون رییس‌جمهور غنا
وزیر جهاد کشاورزی که برای شرکت در کمیسیون مشترک ایران و غنا به آکرا سفر کرده است با معاون رییس‌جمهور این کشور آفریقایی دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر: ۱۰۳۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۴
اقتصاد گردان

اقتصادگردان- محمود حجتی در دیدار با «محمد باهامیه» با اشاره به این‌که ظرفیت‌های همکاری‌های دو کشور در زمینه‌ زیرساخت‌ها، سدسازی، راه‌سازی، تولید و عرضه دارو و خدمات پزشکی، عرضه کودهای شیمیایی و آلی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، تحقیقات کشاورزی، مبادله بذر و ژرم، آموزش و ترویج وجود دارد، تصریح کرد: روابط دو کشور از نظر سیاسی در سطح عالی است اما هنوز بهره کافی از ظرفیت‌های بالقوه اقتصادی نبرده‌ایم.

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه هیاتی ۵۰ نفره از بخش خصوصی و دولتی ایران در این سفر او را همراهی می‌کنند ابراز امیدواری کرد، در ششمین کمیسیون همکاری‌های مشترک دو کشور تواففات خوبی انجام شود.

حجتی با بیان این‌که کشت‌های فشرده و گلخانه‌ای با توجه به صرفه‌جویی در مصرف آب و افزایش تولید در دستور کار ما قرار دارد و ایران در تولید گلخانه پیشرفت‌های زیادی کرده است گفت: ما حاضریم توانمندی‌های صنعتی و کشاورزی خود در زمینه‌های مختلف ازجمله کشت مکانیزه و شیوه‌های نوین آبیاری و فرآوری محصولات کشاورزی در اختیار کشور غنا قرار دهیم.

وزیر جهاد کشاورزی دستیابی کشور به این دستاوردها را حاصل به کارگیری راهبرد افزایش بهره‌وری و بهره‌گیری از دانش فنی و تکنولوژهای روز عنوان کرد و افزود: آمادگی داریم این دانش و تجربیات را به ویژه در زمینه سدسازی، مسایل آموزشی و غیره در اختیار غنا قرار دهیم.

حجتی مهم‌ترین مشکل پیش روی تجار ایرانی را مشکلات بانکی دانست و افزود: امیدواریم با تمهیداتی که دولت غنا اتخاذ خواهد کرد این مشکل بزودی حل شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: