:
كمينه:۱۶°
بیشینه:۲۸°
به‌روز شده در: ۰۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۱
فعال فرش در چین در گفت‌وگو با خبرنگار فرشنامه اعلام کرد:
براساس اعلام اتاق بازرگانی ایران و چین، ایرانیانی که در چین بدون مجوز با حساب شخصی شان فعالیت تجاری انجام می‌دهند از سوی چینی‌ها حساب‌شان بسته می‌شود.
کد خبر: ۱۰۲۶۳۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
اقتصادگردان_ به گزارش فرشنامه، ‌ طی روزهای اخیر خبرهای مبنی بر بسته شدن حساب ایرانیان در چند بانک چینی منتشر شد .
بر این اساس اعلام شد که چین حساب‌های ایرانیان در بانک های ABC و ICBC و MERCHEN
 را مسدود کرده است و طی اطلاعاتی که از کارآفرین‌ها به دست رسیده چین در اقدامی بی‌سابقه یک ‌به ‌یک در حال مسدود کردن حساب‌های ایرانیان است، دلیل این بانک‌ها برای بستن حساب‌های ایرانیان در چین تحریم‌های بین‌المللی وضع‌شده توسط آمریکا علیه ایرانیان است.
اما یک فعال فرش ایران در چین در این باره به خبرنگار فرشنامه گفت: تنها دو بانک 
 "Abc " و "Bank of china" مبادرت به بستن بعضی از حساب های ایرانیان نمودند، اما
حساب‌های ایرانیانی که در چین بسته شده حساب‌های شخصی است. ایرانیانی که توریست یا دانشجو در چین هستند بدون مجوز کار حساب شخصی باز می‌کنند و با آن حساب کار تجاری و بیزینس انجام می‌دهند و ارقام درشت در حساب‌هایشان گردش دارد، حساب‌هایشان از طرف چینی‌ها بسته می‌شود.
به گفته این فعال فرش، کسانی که حساب شرکتی دارند حساب‌شان در چین بسته نشده است در واقع کسانی که با حساب‌های شخصی شان کار تجاری انجام می‌دهند بسته می‌شود. این طبیعی است، در ایران هم اگر در حساب شخصی که به دارایی اعلام نشده است تراکنش‌های مالی بالا وجود داشته باشد حتما صاحب آن حساب احضار می‌شود. این موارد مربوط به قوانین مبارزه با پولشویی است که باید رعایت شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: