:
كمينه:-۱°
بیشینه:۱۰°
به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷
رئیس خانه صنعت و معدن ایران:
رئیس خانه صنعت و معدن ایران با بیان اینکه تولیدکنندگان توانایی دریافت و حتی بازپرداخت تسهیلات طرح رونق را ندارند، گفت: اوضاع تولید اصلا خوب نیست .
کد خبر: ۱۰۰۲۴۸
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۰
اقتصادگردان_ عبدالوهاب سهل آبادی  با اشاره به اینکه در حال حاضر واحدهای تولیدی به سختی موفق به دریافت تسهیلات از سیستم بانکی می‌شوند، اظهار داشت: اوضاع تولید اصلاً خوب نیست و بانک‌ها مدام مانع تراشی می‌کنند.
وی با بیان اینکه سیستم بانکی ضمانت‌های سنگین برای پرداخت تسهیلات طلب می‌کنند، افزود: امروز تعداد محدودی از تولیدکنندگان امکان دریافت وام را پیدا کرده و مابقی هم در گیرو دار تهیه وثیقه یا پرداخت بدهی‌های خود هستند.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران تأکید کرد: بدهی‌های مالیاتی و تغییرات ثبت یکی از دغدغه های جدی واحدهای تولیدی در کنار کمبود نقدینگی است.
سهل آبادی با اشاره به اینکه سیستم بانکی برای پرداخت تسهیلات خواستار ارائه وثیقه‌های ملکی بوده و حتی محل اجرای طرح را هم قبول نمی‌کنند، گفت: تسهیلاتی که قرار است در قالب طرح رونق به تولیدکنندگان بدهند هم باید ظرف یک سال و با سود 18 درصد پرداخت شود. در این شرایط کدام تولیدکنندگان توانایی دریافت و حتی بازپرداخت این تسهیلات را دارد؟!


منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: